Kurs języka obcego - dobry pomysł

Dodane: 11-05-2015 10:59
Kurs języka obcego - dobry pomysł Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź szkoła językowa wejherowo

Historia języka polskiego

Interesującym tematem dla badaczy języka - zarówno dla filologów polskich, jak i dla badaczy zajmujących...się językami słowiańskimi, jest związek historyczny naszego ojczystego języka z czeskim. Co może się wydać interesujące dla laika, że we wczesnym średniowieczu języki te były niemal identyczne. Ale rozwój kulturowy naszych południowych sąsiadów w owej epoce, był znacznie bardziej dynamiczny, niż u nas. Wczesne kontakty z chrześcijaństwem zachodnim otwarły Czechom drzwi, które dla nas były wówczas zamknięte. Zresztą, wystarczy spacer po stolicy Czech, w której znajdziemy sporo średniowiecznych zabytków.


Kurs językowy online?

Jeśli postanowiliśmy rozpocząć kurs języka obcego, wybierzmy metodę szkoleniową, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Nie będę wspominać o różnych mnemotechnikach. Obecnie dość popularne są kursy językowe on-line. To jednak może się nie sprawdzić, jeżeli nie nie podamy wystarczającej samodyscypliny - kontakt z lektorem motywuje! Istotny jest też native-speaker. Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.


Grupa językowa, za Wikipedią:

Grupa językowa ? jednostka używana w genetycznej klasyfikacji języków naturalnych. Określa grupę języków w obrębie podrodziny językowej i może dzielić się na podgrupy (zespoły) językowe.

Pojęcie grupy językowej może mieć różny zakres w zależności od przyjętej klasyfikacji. Na przykład języki słowiańskie zazwyczaj klasyfikuje się jako grupę języków w obrębie podrodziny języków bałtosłowiańskich, jednak mogą być one również określane mianem rodziny językowej ? wówczas pojęcie grupy językowej ma węższy zakres.

Języki zaliczane do jednej grupy językowej, podobnie jak w przypadku podrodziny językowej, wywodzą się od wspólnego prajęzyka pośredniego.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_j%C4%99zykowa